Model Loney - Cocktail Dress

БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА - НИЗ ЦЕЛ СВЕТ

БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА - НИЗ ЦЕЛ СВЕТ

Model Loney - Cocktail Dress

81.00

Ова е совршениот фустан за формални пригоди.

  • Модел: Prince
  • Висина на моделот: 182 
  • Големина на моделот: М. 
  • Боја: Сина и бела 
  • Ткаенина: Jadore mat, изработено во Италија

Овој фустан, кој е изработен од мешавина на полиестер и спандекс е совршениот коктел фустан за свечени пригоди. Главниот фокус на овој фустан е долгиот V-отвор на деколтето и набраниот преден дел кој се протега од рамото до колкот, кој продолжува во кралско сино здолниште со два конзервативни мали пресеци. Симболичните ракави придонесуваат кон целиот мотив, правејќи го овој фустан симболичен и широко забележлив.

Clear
SKU N/A Категорија

Ова е совршениот фустан за формални пригоди.

Ткаенина: Jadore mat, изработено во Италија

Состав и Грижа:

  • Полиестер 97%
  • Спандекс 3%

 

Избери големина

L, M, S

Оцени и коментари

Сеуште нема оцени.

Оценете го “Model Loney – Cocktail Dress”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll Up

SIZE GUIDE

SIZE BUST WAIST HIP

S

88-90
71-73
94-96

M

92-94
75-77
98-100

L

96-98
79-81
102-104

XL

101-103
84-86
107-109

If you need more help or have more questions regarding our sizing, please contact us HERE

ВОДИЧ ЗА ГОЛЕМИНА

ГОЛЕМИНА ГРАДИ СТРУК КОЛКОВИ

S

88-90
71-73
94-96

M

92-94
75-77
98-100

L

96-98
79-81
102-104

XL

101-103
84-86
107-109

Доколку ви е потребна помош или имате прашања во врска со големината, ве молиме исконтактирајте не тука